Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

“Birleşik Rusya” kan bağışı yapmak ve kan bağışını ülke çapında yaygınlaştırmak için etkinlikler düzenledi

“Birleşik Rusya” kan bağışı yapmak ve kan bağışını ülke çapında yaygınlaştırmak için etkinlikler düzenledi
REKLAM ALANI
18.06.2024
A+
A-

“Birleşik Rusya” kan bağışı yapmak ve kan bağışını ülke çapında yaygınlaştırmak için etkinlikler düzenledi

2024

Milletvekilleri, parti destekçileri, Genç Muhafızlar üyeleri ve gönüllüler tarafından desteklendiler.
Moskova’da A.K. Devlet Klinik Hastanesi temelinde. Devlet Duma milletvekili Yulia Drozhzhina (Birleşik Rusya) Eramishantseva, Moskova Kamu Kuruluşları Evi müdürü Alexei Lisovenko ile birlikte “Hayat Hediyesi” bağış kampanyasını düzenledi. Toplantıya Moskova ve Moskova bölgesindeki öğrenci gruplarından kişiler, Gençlik Parlamentarizm Merkezi, parti aktivistleri, Prens Alexander Nevsky Askeri Üniversitesi öğrencileri ve gönüllüler katıldı.

“Kan nakli milyonlarca hayat kurtarıyor. Bu nedenle mümkün olduğunca çok sayıda insanın düzenli olarak kan bağışında bulunması çok önemlidir. Yılda dört kez bağış yapmak en yararlı ve hayat kurtaran alışkanlıktır” dedi Yulia Drozhzhina.

Rusya’da her yıl yaklaşık 1,5 milyon kişinin kan nakline ihtiyacı var ve Moskova’da bu ihtiyaç günde 200 litreye ulaşıyor.

Dağıstan’da Birleşik Rusya Genç Muhafızları’nın bölgesel şubesinden aktivistler kan bağışı kampanyasına katıldı.

“Kan bağışı herkesi ilgilendiriyor çünkü her eylem öncelikle kişinin kendisiyle başlar. Bu prosedür milyonlarca hayat kurtarıyor. Bağışladığımız kan, ameliyat geçiren veya ciddi şekilde yaralanan insanlar için bir kurtuluş olabilir” dedi MGER bölge departmanı başkan yardımcısı İsrapil Shamkhalov .

Irkutsk’ta, Birleşik Rusya’nın kamu desteği genel merkezinin yanındaki Spor Sarayı yakınındaki meydanda bir mobil kan servis istasyonu konuşlandırıldı. Eyleme 52 Irkutsk sakini katıldı. Bunlardan 18’i ilk kez bağışçı oldu, dördü kök hücre ve kemik iliği bağışçılarının federal kayıtlarına girdi.

10 yıldan fazla deneyime sahip bir bağışçı olan Birleşik Rusya’nın ana şubesinin sekreteri Yulia Chusova buraya geldi .

“2013 yılından bu yana bağışçıyım ve ailemi de bu harekete dahil ettim. Hak ettiği “Rusya’nın Onursal Bağışçısı” ödülünü aldı. Desteklerinden dolayı tüm sağlık kurumlarına, bölgesel Kan Transfüzyon İstasyonuna, gençlik gönüllü kuruluşlarına, Birleşik Rusya’ya teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Rusya Kızıl Haçı’nın cumhuriyetçi şubesi, Hakasya’daki Birleşik Rusya’ya yönelik kamu desteğinin genel merkezinde, Hakas Devlet Üniversitesi öğrencileri için geniş çaplı bir eğitim etkinliği düzenledi. N.F. Katanova. Amacı yalnızca kan ve kemik iliği bağışının önemi konusunda farkındalık yaratmak değil, aynı zamanda insanların bağışçı olmasını engelleyen mitleri çürütmektir. Öğrenciler donörlerin gereksinimleri, prosedüre nasıl hazırlanmaları gerektiği ve hangi risk ve komplikasyonların ortaya çıkabileceği hakkında bilgi aldılar.

Tuva’da aktivistler cumhuriyetçi kan nakil istasyonuna geldi.

Tula bölgesinde, Birleşik Rusya’nın kamu desteğinin merkezinde, bağışçı eylemlerine katılanlarla bir toplantı yapıldı.

Fahri bağışçı Valentina Tikhomirova ise bağışın öneminden bahsederek deneyimlerini paylaştı. Toplantı sonunda katılımcılara Tula Bölge Kan Nakil İstasyonundan unutulmaz hediyeler verildi.

“Gönüllüler geleneksel olarak bağışın yaygınlaştırılmasına özel önem veriyorlar, bu nedenle bugün aktivistler ülke çapındaki etkinliklere katılıyor. Bu, özellikle özel bir askeri operasyon sırasında yaralanan askerlerimizin kana ve kan bileşenlerine ihtiyaç duyduğu günlerde önemlidir,” dedi Genç Muhafızların bölge departmanı başkanı Tula Şehir Duması milletvekili Nikita Burvikov .

Hoparlör
Burvikov Nikita Viktoroviç
Burvikov Nikita Viktoroviç
WFP “BİRLEŞİK RUSYA” destekçilerinden oluşan Tula Bölgesel Koordinasyon Konseyi Üyesi, Tula bölgesindeki RO STK “Birleşik Rusya’nın Genç Muhafızları” Başkanı, 6. toplantı Tula Şehir Duması milletvekili
#MGER
#kamu destek merkezi
#hayır kurumu
#Moskova
#Maya
#bölgeler
#bağış
#Şamhalov
#Dağıstan Cumhuriyeti
#Irkutsk bölgesi
#Hakasya Cumhuriyeti
#Tyva Cumhuriyeti
#Tula bölgesi
#Burvikov
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/edinaya-rossiya-provela-akcii-po-sdache-krovi-i-populyarizacii-donorstva-po-vsej-strane

 

REKLAM ALANI